Rajstopy
Rajstopy na żylaki

Rajstopy na żylaki – jaką klasę wybrać dla siebie?

Kompresjoterapia staje się coraz popularniejszą metodą walki z żylakami w Polsce. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że są 3 klasy ucisku, które należy dobrać do potrzeb i stanu swoich nóg. Poza tym, wyróżniamy jeszcze profilaktyczne rajstopy na żylaki, charakteryzujące się tylko niewielkim uciskiem. Mogą być stosowane prewencyjnie, jeśli nie chcemy, by w przyszłości nasze nogi pokryły się nieestetycznymi żylakami. Czytaj dalej, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o rajstopach leczniczych.

3 klasy rajstop leczniczych

Rajstopy lecznicze, ze względu na moc kompresji, dzielimy na trzy klasy:

  • 1 klasa (18-23 mmHg) – idealne dla osób często odczuwających ciężkość i zmęczenie nóg, z pojawiającymi się łagodnymi żylakami bez obrzęku. Stosuje się je również w profilaktyce zatorowości, zakrzepicy, a także podczas podróży.
  • 2 klasa (23-32 mmHg) – zaleca się ją osobom z łagodnymi żylakami i obrzękiem, a także na zakrzepicę żylną, zespół pozakrzepowy, obrzęki pourazowe oraz w stan pooperacyjny. Powinny przynieść również ulgę osobom będącym w trakcie terapii wygojonego owrzodzenia żylnego, przydadzą się również w ramach profilaktyki zakrzepicy, zespoły pozakrzepowego oraz obrzęków.
  • 3 klasa – rajstopy tej klasy są przeznaczone dla osób z wyraźnymi żylakami, mocnym obrzękiem, przewlekłą niewydolnością żylną, aktywnym i nawracającymi owrzodzeniami, obrzękami limfatycznymi czy obrzękami pourazowymi.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą rajstop na żylaki na naszej stronie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *