Pończochy
Pończochy przeciwżylakowe

Pończochy przeciwżylakowe – 3 klasy kompresji

Pończochy przeciwżylakowe to popularna bielizna dla osób zmagających się z chorobami układu krążenia w obrębie nóg. Metoda ta staje się coraz bardziej popularna, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Nie wszyscy jednak są na tyle zorientowani, by wiedzieć, że istnieją 3 klasy kompresji pończoch. Klasę ucisku należy dobrać do występujących u siebie objawów. Czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej o poszczególnych klasa.

Która klasa kompresji będzie najlepsza dla mnie?

Klasę pończoch przeciwżylakowych dobieramy według występujących w obrębie naszych nóg zmian i dolegliwości:

  • CCL 1 (18-23 mmHg) – to pończochy przeznaczone dla osób cierpiących przede wszystkim na tak zwaną ciężkość nóg, borykających się z ich zmęczeniem i łagodnymi żylakami bez obrzęku. Sprawdzą się również u kobiet w ciąży, profilaktyce zakrzepicy i zatorowości, a także dla dużo podróżujących.
  • CCL 2 (23-32 mmHg) – ta klasa sprawdzi się u osób zmagających się z żylakami z łagodnym obrzękiem, wyraźnymi żylakami ciążowymi, zakrzepicą żylną, przewlekłą niewydolnością żylną czy zespołem pozakrzepowym. Te pończochy przeciwżylakowe są również adresowane do osób po zabiegach chirurgii żył, ablacji termicznej i skleroterapii, a także wspomagą profilaktykę zakrzepicy żył głębokich i zespołu pozakrzepowego oraz złagodzą obrzęk pourazowy.
  • CCL 3 (34-46 MMhG) – pończochy z najsilniejszą kompresją, przeznaczone dla osób cierpiących na przewlekłe choroby żylne, współwystępujące z silnym obrzękiem i zmianami skórnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *