Trening
Opaski uciskowe

Opaski uciskowe na żylaki – idealne dla osób aktywnych fizycznie!

Opaski uciskowe na żylaki to produkty, które zapobiegają powstawaniu żylaków lub wspomagają leczenie już powstałych zmian żylakowych. Ich przeznaczenie nie jest jednak tylko przeciwżylakowe, świetnie nadają się również dla osób prowadzących aktywny tryb życia, a także dla sportowców. Nie tylko przyspieszają gojenie się kontuzji, ale również można ich używać prewencyjnie w czasie treningów, co zapewnia bezpieczeństwo w trakcie, jak i po wzmożonej aktywności fizycznej.

Stosowanie opasek uciskowych

Sportowcy mogą używać opasek uciskowych na trzy różne sposoby:

  • Podczas treningów – opaska uciskowa powoduje kompresję tkanek, co doprowadza do lepszego ukrwienia miejsca ucisku. Dzięki temu komórki mięśniowe są lepiej dotlenione, więc ich praca jest bardziej efektywna. Ponadto, wysokiej jakości opaski, jakie znajdziesz na naszej stronie, częściowo eliminują wstrząsy docierające do struktur mięśniowych, dzięki czemu ryzyko kontuzji znacząco spada. Stosując opaskę uciskową podczas treningów, podniesiesz ich jakość i przyspieszysz regenerację tkanek po intensywnym wysiłku. Zauważysz też, że pojawiający się po treningu ból będzie znacznie mniejszy.
  • Po treningu – opaska uciskowa założona po treningu przyspiesza regenerację nadwyrężonych mięśni i zmniejsza ryzyko powstania kontuzji.
  • W trakcie leczenia kontuzji – opaska uciskowa wspomaga leczenie urazów powstałych w trakcie wzmożonej aktywności fizycznej. Kompresja tkanek przyspiesza regenerację mięśni, skracając okres rekonwalescencji i pozwalając na szybszy powrót do normalnej aktywności sportowej.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą opasek uciskowych na żylaki. Kompresjoterapia tego typu sprawdzi się zarówno u osób chcących zapobiec, jak i posiadającym żylaki, a także u sportowców, którzy chcąc zapobiec lub szybciej wyleczyć kontuzję. Jeśli masz wątpliwości, jaki rozmiar lub typ kompresji powinieneś wybrać, koniecznie skontaktuj się z nami – z chęcią Ci pomożemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *